Obvestila - DODIPLOMSKI ŠTUDIJ - IZREDNI

2. obvestilo: 10.11.2023 - Obvestilo o podaljšanem delovnem času knjižnice

Vabilo na dogodek Cafe' Evropa
Datum: 13.03.2024

Volitve, okoljska vprašanja, stanovanjska politika, zdravstvo, gospodarstvo, šport, kultura. Danes skorajda ni področja, na katerega ne bi vplival porast lažnih novic in dezinformacij. V svetu, v katerem se moramo kot individuumi potruditi, da pridemo do kakovostnih informacij, imajo mediji izrazito pomembno vlogo. Predstavljajo jedro kakovostnega informiranja, takorekoč branik demokracije. V času, ko iz naših domov izginja tradicija gledanja poročil vsak večer ali branja časopisa vsako jutro, ko imamo informacije vsak trenutek na dosegu naše mobilne naprave, ko je informacij toliko, da z njimi postajamo že preobremenjeni in virov informacij toliko, da jih ne zmoremo sproti preverjati, se sprašujemo: kakšno medijsko krajino in posledično svet bomo pustili našim zanamcem. Mladim, ki so svetla prihodnost naše družbe?

Pridružite se nam na naslednjem Café Evropa, ki ga organizira PiNa, tokrat v sodelovanju z Univerzo na Primorskem. Pogovarjali se bomo:

-              o tem, kako mediji (so)oblikujejo javno mnenje, še posebej v luči vse večjega porasta lažnih novic in dezinformacij.

-              Kako slednje vplivajo na nas in naše odločitve?

-              Kako se okrepiti z znanjem, da prepoznamo lažne novice in dezinformacije v prihodnje?

Z nami bodo:

-              Žana Erznožnik (Razkrinkavanje, Oštro),

-              Nataša Briški, svetovalka za strateško komuniciranje in upravljanje z družbenimi omrežji ter novimi medijskimi platformami ter

-              dr. Tomaž Grušovnik iz UP Pedagoške fakultete.

V prvem delu dogodka bomo ob sproščenem pogovoru odpirali pomembna vprašanja o medijih in dezinformacijah, v drugem delu dogodka pa na nekaj vnaprej izbranih primerih analizirali lažne novice.

Rezervirajte svoje brezplačno mesto na povezavi: www.bit.ly/mladi-in-dezinformacije-prijava

Prijave bodo odprte do zapolnitve prostih mest.

Vabljeni v naslednji Café Evropa!

Obvestilo o podaljšanem delovnem času knjižnice
Datum: 10.11.2023

Obveščamo vas, da bo od ponedeljka, 13. novembra 2023, do nadaljnjega v veljavi podaljšan delovni čas Centralne enote UP Univerzitetne knjižnice (Trubarjeva ulica 1, Koper).

Od ponedeljka do četrtka bo knjižnica odprta od 8.00 do 20.00. Ob petkih pa bo knjižnica do nadaljnjega odprta med 8.00 in 18.00.

Delovni čas dislocirane enote knjižnice UP FTŠ - Turistica ostaja nespremenjen.

Vabljeni!

*********************************

Notice of extended opening hours of the University Library

From Monday, 13 November 2023, the opening hours of the Central unit UP University Library (Trubarjeva ulica 1, Koper) will be extended until further notice.

From Monday to Thursday, the library will be open from 8.00 to 20.00. On Fridays, the library will be open between 8.00 and 18.00.

Opening hours of dislocated unit library UP FTŠ – Turistica remain unchanged.

Welcome!