Obvestila - DODIPLOMSKI ŠTUDIJ - IZREDNI

Zbrano dne 07.06.2017 ob 08:59

1. obvestilo: 09.07.2013 - Dokončanje študija za študente po predbolonjskih študijskih programih

Dokončanje študija za študente po predbolonjskih študijskih programih
Datum: 09.07.2013

Za študente vpisane na predbolonjske študijske programe:

Ø  doktorski program Filozofija in teorija vizualne kulture

Ø  doktorski program Geografija kontaktnih prostorov

Ø  doktorski program Zgodovina Evrope in Sredozemlja

Ø  magistrski program Filozofija in teorija vizualne kulture

Ø  magistrski program Geografija kontaktnih prostorov

Ø  magistrski program Zgodovina Evrope in Sredozemlja

Ø  univerzitetni študijski program Geografija kontaktnih prostorov

Ø  univerzitetni študijski program Kulturni študiji in antropologija (Redni/Izredni)

Ø  univerzitetni študijski program Slovenistika

Ø  univerzitetni študijski program Zgodovina

Spoštovani!

Seznanjamo vas z vsebino  48. člena Zakona o spremembah in dopolnitvah zakona o visokem šolstvu (Ur.l. RS, št. 63/04), ki določa rok dokončanja študija in sicer:

»Študenti, ki se vpišejo v visoko šolstvo pred uvedbo novih študijskih programov za pridobitev izobrazbe, se izobražujejo in končajo izobraževanje pod pogoji, ki so veljali pred uveljavitvijo tega zakona, vendar najdlje do izteka študijskega leta 2015/16.«

V kolikor bi študenti, vpisani na stare nebolonjske študijske programe želeli nadaljevati študij, morajo z zagovorom diplomske/magistrske naloge oz. doktorske disertacije zaključiti najkasneje do 30. 9. 2016. Pri tem mora študent, ki je prekinil študij za več kot 2 leti in želi nadaljevati, plačati stroške dokončanja študija in opravljanja obveznosti skladno z veljavnim cenikom UP, objavljenem na spletni strani UP FHŠ (povezava na:  http://www.fhs.upr.si/sl/studenti/studentske-info#heading5)

Zaradi postopkov dokončanja študija, ki jih predvidevajo univerzitetna pravila, bodo s strani Senata UP FHŠ  določeni roki za prijavo in oddajo diplomskih/magistrskih del ter doktorskih disertacij. Sklep Senata vam bomo posredovali naknadno po elektronski pošti.

V kolikor želite študij nadaljevati vas naprošamo, da v Referat dostavite prošnjo na standardiziranem obrazcu, ki vam ga pošiljamo v priponki (kjer pri zadevi označite »za nadaljevanje študija«) ter podate kratko obrazložitev.

Po obravnavi vaše vloge s strani pristojnega oddelka ter komisije boste o načinu dokončanja študija obveščeni s sklepom.

V primeru, da študija ne želite nadaljevati, nam pošljite obrazec »Izjava o izpisu«, ki vam ga pošiljamo v prilogi. Izpolnjeno in podpisano izjavo nam pošljite na naslov: UP FHŠ, Titov trg 5, 6000 Koper. Po prejemu vaše izjave vas bomo lahko izpisali iz evidence visokošolskega informacijskega sistema.

Za dodatna pojasnila smo vam na voljo na telefonski številki 05/6637741 (dodiplomski študij) 05/6637752 (podiplomski študij) ali na referat@fhs.upr.si oz. referat.podiplomski@fhs.upr.si.

Na ŠIS-u pod  "gradiva/druga/druga gradiva za študente" je objavljen sklep Senata o rokih za dokončanje študija na predbolonjskih študijskih programih.

Koper, 13. 5. 2013                                                                                                                         REFERAT UP FHŠ